- Podjęcie wspólnych działań w dziedzinie górnictwa pozwoli zintensyfikować polsko-mongolską współpracę. Przyczyni się także do kreowania pozytywnego wizerunku obu krajów na globalnym rynku - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński po podpisaniu „Deklaracji o współpracy w sektorze górnictwa i maszyn górniczych” 21 października 2013 r. w Ułan Bator. Ze strony mongolskiej dokument podpisał minister górnictwa Davaajav Gankhuyag.
Wicepremier Piechociński podkreślił, że dynamicznie rozwijający się rynek górniczy w Mongolii jest szansą na owocną współpracę między naszymi krajami w tej branży. – Będziemy zwiększać wymianę handlową w sektorze maszyn i urządzeń górniczych oraz wymieniać się doświadczeniami w ramach bezpieczeństwa pracy i nowoczesnych systemów eksploatacji – powiedział wicepremier.
Podpisana deklaracja obejmuje również współpracę w zakresie projektowania rozwiązań technicznych, specjalistycznych analiz górniczych, szkolenia kadr. Dotyczy również wymiany naukowej pomiędzy polskimi i mongolskimi jednostkami badawczymi i uniwersyteckimi.
Wicepremier Piechociński poinformował, że zainteresowanie polskich firm rynkiem górniczym w Mongolii rośnie. – Mamy już czterech poważnych graczy działających lub planujących inwestycje w Mongolii w tym sektorze – powiedział. – Są to firmy: Famur, Węglokoks, Kopex oraz Damel – dodał.
Redaktor wprowadzający: Chmiel Emilia | Data utworzenia: 2013-10-21 09:35:26 |
Redaktor zatwierdzający: Kardaszewska Justyna | Data ostatniej modyfikacji: 2013-10-21 09:40:31 |
Polska i Mongolia partnerami w sektorze górniczym
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz